Inno Broker

Wektor oszczędzania energii

Projekt "Student z inicjatywą. Wektor oszczędzania energii".

W ramach projektu współpracować będzie 40 studentów z różnych uczelni, zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej, ekologii, oszczędzania energii, marketingu i tworzeniem kampanii społecznej. Studenci z Polski i Ukrainy wezmą udział w transgranicznej 10-dniowej szkole RADAR, gdzie otrzymają wiedzę i zdobędą umiejętności w zakresie zarządzania, fundraisingu, budowania przywództwa w celu wdrażania inicjatyw oszczędzania energii;

Celem głównym projektu jest wspieranie młodzieży pro aktywnej obwodu Iwano-Frankowskiego (Ukraina) oraz województwa Lubelskiego w inicjowaniu i wdrażaniu innowacji młodzieżowych w zakresie oszczędzania energii.

W ramach projektu 40 studentów z Polski i Ukrainy weźmie udział w transgranicznej 10-dniowej szkole RADAR, zostanie przeprowadzony transgraniczny turniej debat dotyczący oszczędzania energii; zostaną przeprowadzone spotkania z uczniami przynajmniej 8 szkół z Iwano-Frankiwska i Lublina.

Wartość całkowita projektu wynosi 916 296,94 PLN - co oznacza, że można za darmo zdobyć wiedzę, doświadczenia i kontakty, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.

Termin 10 dniowego szkolenia: druga połowa sierpnia 2014 r.
kierunki/tematyka: ochrona środowiska, ekologia, budownictwo, elektrotechnika, inżynieria środowiska, animacja, slawistyka, geografia, chemia itp.

Poszukujemy studentów zainteresowanych następującymi tematami: zarządzanie projektami z zakresu oszczędzania energii, autoprezentacja, przywództwo oraz umiejętność budowania zespołu.

Najbardziej aktywni studenci (10 osób) otrzymają możliwość odbycia trzydniowej wizyty studyjnej w obwodzie iwano-frankiwskim (Zachodnia Ukraina).

Działania w ramach projektu
Szkoła zarządzania, fundraisingu i liderów RADAR. Wynikiem RADARu mają być idee projektów w zakresie oszczędzania energii oraz pomysły na kampanie społeczne we wspomnianym zakresie. Szkolenia i zajęcia dla 40 studentów z Polski i Ukrainy będą prowadzone przez międzynarodową ekipę 4 trenerów z Polski i Ukrainy. Wszelkie materiały wraz z wypracowanymi w trakcie zajęć produktami zostaną opublikowane na platformie internetowej Sieci transgranicznej współpracy młodzieżowej.


Wartości dodane:

  • techniki negocjacyjne, komunikacyjno interpersonalne, rozwiązywania problemów i transponowania ich na działanie, metodyka nauki, wdrażanie idei jako zalążka projektu etc.
  • integracja międzynarodowa
  • poszerzenie horyzontów

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
Łukasz Borkowski
tel 81 466 28 56
lukasz.borkowski@lublin.eu
z dopiskiem "Wektor oszczędzania energii"


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij