Inno Broker

Turniej debat w Ivano-Frankiwsku

W dniach 30-31 października nasi inno-brokerzy Kamil Chmielewski i Dawid Kowalczyk brali udział w debatach odbywających się w Ivano-Frankiwsku w Narodowym Uniwersytecie Karpackim Instytutu Prawa. Organizatorami turnieju była Agencja Rozwoju Prywatnej Inicjatywy (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Urząd Miasta Lublin oraz Narodowy Uniwersytet Karpacki w ramach współpracy transgranicznej "Polska-Białoruś-Ukraina" 2007 – 2013. Debaty były szansą dla młodych ludzi z Polski i Ukrainy do wykazania się wiedzą na różne tematy związane z bezpieczeństwem energetycznym. Tematem przewodnim konferencji były tematy z dziedziny odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz zagadnień związanych z tymi kwestiami. W turnieju wzięło udział 12 zespołów reprezentujących różne uczelnie m.in. z uczelni mieszczących się w Iwano-Frankowsku oraz Narodowy Uniwersytet Medyczny, Narodowy Uniwersytet Techniczny Ropy i Gazu, Karpacki Uniwersytet Narodowy (Instytut Prawa, Wydział Stosunków Międzynarodowych, Instytut Turystyki). Część debat międzynarodowych odbywających się w języku angielskim poruszały temat zasobów naturalnych państw, a mianowicie gazu i ropy i czy ich eksploatacja i sprzedaż powinna być odgórnie koordynowana przez Komisję Europejską. Ta część została wygrana przez naszych inno-brokerów, co jest wielkim sukcesem.

Impreza była okazją do swobodnej dyskusji młodych liderów i doświadczonych ekspertów oraz szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności oratorskich i zdolności politycznych wśród międzynarodowej społeczności studentów. Ponadto była to doskonała okazja do poznania nowych osób i przyszłych partnerów do współpracy transgranicznej, gdyż owocem spotkania ma być przygotowanie i wdrożenie nowych wspólnych projektów w zakresie oszczędzania energii i innych ważnych społecznie obszarów. 

2
1
3
4

Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij