Inno Broker

Spotkanie nauka-przemysł na UP

W dniu 28.01.2015 r. w Sali Rady Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii przy ul. Skromnej 8 w Lublinie odbyło się, kolejne z cyklu organizowanych w ramach zacieśniania współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki oraz przemysłu spożywczego, spotkanie Rady Współpracy i Promocji Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii z przedstawicielami przedsiębiorców województwa lubelskiego. Spotkanie otworzyła Pani prof. dr hab. Izabella Jackowska, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przekazując następnie przewodnictwo w obradach prof. dr hab. Zbigniewowi Dolatowskiemu.
 
Celem spotkania była dyskusja nad możliwością podjęcia współpracy z zakresu transferu wiedzy i innowacji w przetwórstwie żywności. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele znanych i cenionych w województwie lubelskim przedsiębiorstw Lubella, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska OSM Piaski, Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH, Mille Sp. z o. o. oraz pracownicy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii. Podczas spotkania prof. dr hab. Zbigniew Dolatowski zaprezentował informacje o kierunkach badań naukowych Wydziału. W trakcie spotkania interesujące wystąpienia zaprezentowali dr inż. Arkadiusz Małek Dyrektor ds. Rozwoju Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zebranym została przedstawiona oferta lubelskich inno-brokerów wraz z sylwetką mgr inż. Edyty Chruściel zajmującej się biogospodarką. Wśród prelegentów znaleźli się również Pani mgr Katarzyna Kremeś v-ce dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz dr Michał Bętkowski przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 
Prezentacje dotyczyły potencjalnej współpracy nauki z przemysłem w latach 2014-2020 oraz możliwości pozyskiwania środków z Urzędu Marszałkowskiego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu wzmocnienia transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie i przetwórstwie żywności na terenie Lubelszczyzny.
 
Uczestnicy podkreślali konieczność kontynuacji spotkań i dalszej dyskusji nad sposobnością efektywnego transferu technologii z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii do przedsiębiorstw spożywczych oraz możliwościami pozyskiwania środków finansowych na realizację tego celu.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij