Inno Broker

Proekologiczny festyn RELACJA

Ośrodek Badawczo Rozwojowy Budownictwa, Leroy Merlin oraz Centrum Handlowe Atrium Felicity zapraszają na „Proekologiczny Festyn na zakończenie wakacji”Impreza odbędzie się dnia 13 września 2015 r. (niedziela) w godzinach 10.00¬18.00 na terenie C.H. Atrium Felicity.

Celem festynu jest edukacja ekologiczna mieszkańców woj. lubelskiego. Ponadto poprzez festyn chcemy nauczyć kształtowania pozytywnych nawyków związanych z wielokrotnym wykorzystywaniem przedmiotów, a także edukować rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska i pokazać jak w łatwy sposób uzyskać „ Prąd ze słońca”. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in.: Finał Konkursu Piosenki Ekologicznej i Wakacyjnej, pokaz mody Eco, porady zdrowego żywienia, a także warsztaty recykling dla domu zajęcia dla rodziców i dzieci, na których dowiedzą się i własnoręcznie wykonają wybraną ozdobę dla domu lub zabawkę z produktów, które często znajdują w domowym koszu na śmiecie.

W ramach festynu bezpłatnie będzie można oddać zużyty sprzęt elektroniczny i elektronicznego. Festyn to również finał akcji zbiórki zakrętek z butelek na rzecz Hospicjum Małego Księcia . Już od 29 sierpnia na terenie CH Felicity w sekcji restauracyjnej będą stały specjalne pudełka Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, do których będzie można wrzucać nakrętki. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy konkursy rysunkowe o tematyce Eko z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto swój udział zapowiedziała również Kraina Rumianku, która zaprezentuje swoje wyroby, a także poprowadzi warsztaty z lukrowania pierników oraz wyrobu mydełek glicerynowych, świec ziołowych.

Podczas imprezy zaprezentujemy także samochód z napędem elektrycznym (Renault Twizy) oraz samochód na wodór wykonany przez studentów Politechniki Lubelskiej. Gości na piknik dowozić będzie za darmo elektryczny autobus MPK. Niezwykle ważnym elementem festynu będzie instalacja fotowoltaiczna na trakerach wraz z Ecowioską Greenpeace, tą samą która zawitała na tegoroczny przystanek Woodstok.

Całą imprezę poprowadzi Jacek Sobolewski, twórca OBRB, i znany Lubelski DJ Pedro Elektro.

Zobacz Program Festynu!

Proekologiczny Festyn został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij