Inno Broker

Powstał Klaster Lubelskie Jajko

Producenci jaj z Lubelszczyzny oraz Lubelski Park Naukowo – Technologiczny zawiązali „Klaster Lubelskie Jajko”. Misją Klastra jest nawiązanie trwałej współpracy między przedsiębiorcami działającymi w branży jajczarskiej, instytucjami otoczenia biznesu i jednostkami badawczo – rozwojowymi. 
Założyciele Klastra będą podejmować działania na rzecz poprawiania warunków dla rozwoju przedsiębiorstw w branży produkcji jaj, a także wspierać rozwój badań w dziedzinie nauk związanych z produkcją jaj.
„Biogospodarka jest jedną z kluczowych gałęzi rozwoju województwa lubelskiego. Uważamy, że mądre wykorzystywanie zasobów naturalnych i budowanie przewag konkurencyjnych lubelskich przedsiębiorstw będzie znacząco przekładać się na rozwój gospodarczy naszego regionu. Zaangażowaliśmy się w tworzenie klastra Lubelskie Jajko ponieważ będzie to platforma integrująca podmioty rozproszone w sektorze biogospodarki.” – powiedział Tomasz Małecki, prezes zarządu Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego.
Wśród założycieli Klastra są, m.in.: Fermy Drobiu „Słowik”, Gospodarstwo Rolne FERMA ROLA Zakład Pakowania Jaj oraz Fermy Drobiu Waldemara Szewczyka, Marka Stefaniaka, Jacka Dzido oraz Anny Mazurek.
Klaster Lubelskie Jajko powstał również po to by wspierać rozwój innowacyjnych technologii produkcji jaj, a także żeby zwiększać konkurencyjność i innowacyjność w całej branży jajczarskiej oraz w branży usług wspomagających produkcję jaj. Nowy podmiot umożliwi przedsiębiorcom przyjmowanie zleceń, których do tej pory samodzielnie nie mogli realizować, da szansę na podejmowanie negocjacji z dużymi sieciami handlowymi, a także pozwoli na tworzenie dużych grup zakupowych w celu obniżenia kosztów prowadzonej działalności.
Klastrem opiekuje się inno-brokerka Edyta Chruściel odpowiedzialna za inteligentną specjalizację regionu w postaci Biogospodarki.

 

Inno-brokerzy zachęcają do jedzenia smacznych i zdrowych jaj z Lubelszczyzny. SMACZNEGOwink


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij