Inno Broker

Panel dyskusyjny INNO-BROKER

20 listopada 2014 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S.A. w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie inno-brokerskie poświęcone tematyce design i projektowania. Celem spotkania panelowego przedsiębiorców z naukowcami z powyższych obszarów była dyskusja nad możliwością podejmowania wzajemnej współpracy z pomocą inno-brokerów.
W spotkaniu udział wzięli lubelscy projektanci, designerzy, przedstawiciele firm z branż związanych z projektowaniem, jak również naukowcy specjalizujący się w tych właśnie branżach. Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza w dużej części poświęcona zastała tematyce komercjalizacji powstających w regionie innowacji oraz nowych rozwiązań projektowych. Pracujący w LPNT S.A. dr Arkadiusz Małek (koordynator projektu Inno-broker) oraz Ilona Dąbrowska (inno-brokerka) zaprezentowali wystąpienia dotyczące innowacyjnego projektu testującego Inno-broker oraz problemu komercjalizacji prac lubelskich designerów. W wystąpieniu zatytułowanym: „Jak znaleźć wspólny język? Umiejętność łączenia świata nauki i biznesu” – I. Dąbrowska przedstawiła ofertę lubelskich inno-brokerów w kontekście inteligentnych specjalizacji województwa. Przykłady dobrych praktyk, które obecnie funkcjonują dzięki tego typu działaniom, okazały się wyjątkowo interesujące dla obecnych na spotkaniu słuchaczy. Łukasz Bujanowicz, przedstawiciel firmy AVANT Fabryka Porcelitu z Niedrzwicy Kościelnej, opowiedział szerszej o współpracy pomiędzy firmą produkującą wyroby porcelanowe i ceramikę reklamową, a młodymi projektantami  z Warszawy - Katarzyną Borkowską i Tomaszem Pydo (duet Kabo & Pydo). Kolejny prelegent – Paweł Czyżewski zaprezentował swoje indywidualne doświadczenia (pracuje jako projektant freelancer) związane ze współpracą z wybitnej sławy projektantami ze świata. Podczas wystąpienia uczestnicy spotkania mogli nie tylko zapoznać się z bogatym portfolio P. Czyżewskiego, ale także poznać jego osobiste przeżycia i wnioski wynikające z dotychczasowych aktywności w branży designu. Tę część spotkania zamknęła prezentacja Moniki Nalewajek, specjalistki ds. marketingu i zarządzania oraz doktorantki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, której obszarem badań jest design opakowań. Przedstawiła ona najczęstsze błędy firm w kontekście tworzenia i wyboru opakowań. Negatywne przykłady skonfrontowane zostały z dobrymi praktykami - przykładami zastosowania innowacyjnych opakowań, które okazały przynosić firmom wymierne zyski.
Druga część spotkania w całości poświęcona została dyskusji moderowanej na temat współpracy lubelskich przedsiębiorców z naukowcami z obszaru nauk artystycznych, projektantami oraz designerami. Moderatorem dyskusji był lubelski projektant związany z Fundacją Rozwoju Designu LuCreate – Patryk Góźdź. Pojawiające się głosy poszczególnych uczestników złożyły się na jedną całość – postulat dotyczący konieczności kontynuacji organizacji tego typu spotkań, które są wartościowe zarówno dla początkujących projektantów, jak i dla profesjonalistów czy firm, które mogą w ten sposób nawiązać interesujące kontakty.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij