Inno Broker

Pakt dla Horyzontu 2020

Horyzont 2020 to największy w historii Europy program finansowania badań naukowych i innowacji.

Podstawowym założeniem programu jest wypracownie nowego systemu finansowania innowacji obejmującego całą ścieżkę rozwoju na etapach kształtowania koncepcji naukowej, badania, dostosowania do warunków rynkowych, zwiększenia skali, aż do wdrożenia rozwiązania, produktu lub technologii. 

Otrzymanie dotacji w Horyzoncie 2020 to znacznie zwiększa możliwości rozwoju polskiej nauki, zwłaszcza na arenie międzynarodowej.

Budżet obecnego programu ramowego na lata 2014-2020 sięga 80 miliardów euro. Pozyskanie środków finansowych z programu to wymierny zysk finansowy dla naukowców i jednostek naukowo-badawczych, ale także prestiżowe wyróżnienie.

Aby zwiększyć szanse skorzystania z programu Horyzont 2020 zaplanowano skoordynowane działania całego środowiska naukowego, zespołów naukowych, indywidualnych badaczy, uczelni, instytutów naukowo-badawczych, przedsiębiorców oraz administracji rządowej. 

To też prestiż i wymierne korzyści finansowe dla naukowców, ich uczelni i instytutów – budżet obecnego programu ramowego na lata 2014-2020 sięga 80 miliardów euro.
By polska nauka mogła w pełni skorzystać z tej szansy, konieczna jest aktywizacja całego środowiska naukowego oraz wspólne działania administracji rządowej, uczelni i instytutów badawczych, przedsiębiorców, zespołów naukowych i indywidualnych badaczy. 

Ministerstwo Nauki zaproponowało wspólne działanie na rzecz Programu. Działania te opisane są w Pakcie dla Horyzontu 2020. Pod tym dobrowolnym zobowiązaniem do wspierania i aktywizacji zespołów baawczych w pozyskiwaniu pieniędzy z budżetu europejskiego na rozwój nauki podpisało się już ponad 300 uczelni, wydziałów i instytutów.

Więcej informacji na temat programu Horyzont 2020 oraz pełna treść Paktu na stronie http://www.nauka.gov.pl

 

Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij