Inno Broker

Open innovation

Inno-brokerzy wspierają Open innovation – w Poznaniu wiedzą, jak to robić!


Na poznańskiej Rubieży trwają wielkie przygotowania do Poznan Open Innovation Marketplace (POIMP). 11-go września, w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, spotkają się – z jednej strony – start-upy, utalentowani naukowcy, wynalazcy i innowatorzy (solvers). Z drugiej – giganci biznesu – tacy jak Beiersdorf, Bertelsmann, Philips czy Synthos (challengers). Cel jest jeden – duzi szukają nowych rozwiązań dla swoich firm. Ci mniejsi, mogą je dostarczyć.

„Wydarzenie jest esencją koncepcji otwartej innowacji, w myśl której duże doświadczone firmy nie chcą polegać wyłącznie na swoich własnych badaniach, ale decydują się nabywać patenty lub licencje na wynalazki i nowatorskie rozwiązania od innych, mniejszych firm. Dla korporacji to szansa na pozyskanie unikatowych rozwiązań, zaś dla młodych firm i innowatorów to przede wszystkim możliwość pozyskania odbiorcy dla ich technologii” – mówi Elżbieta Książek, zastępca Dyrektora Parku.

Udział w POIMP jest bezpłatny. Na zgłoszenia solverów Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM czeka do 23-go sierpnia br. Zaś 11-go września, na terenie Parku, odbędą się indywidualne spotkania solverów z challengerami.

Szczegóły wydarzenia: http://iasp.ppnt.poznan.pl/page/14-Poznan-Open-Innovation-Marketplace.

***
Wydarzeniem towarzyszącym POIMP jest European Division Workshop – warsztat dla managerów parków i centrów innowacji z całej Europy. Wśród gości specjalnych znajdują się m.in.: Josep M. Pigue (IASP), Mats Dunmar (Ideon Science Park) czy Marcel Bogers (Mads Clausen Institute). Rejestracja otwarta do 23-go sierpnia br. Szczegóły: http://iasp.ppnt.poznan.pl/start

***
Poznan Open Innovation Marketplace i European Division Workshop są organizowane przez PPNT FUAM, we współpracy z IASP (International Association of Science Parks and Areas of Innovation) i z Komisją Europejską.

Wydarzenia objęli patronatem honorowym:  Minister Gospodarki – p. Janusz Piechociński, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – p. prof. Lena Kolarska-Bobińska, Wojewoda Wielkopolski – p. Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – p. Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania – p. Ryszard Grobelny i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

***
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (PPNT FUAM) to pierwsza w Polsce jednostka tego typu. Przez prawie 20 lat działalności Park stworzył unikatowe na skalę regionu warunki dla współdziałania świata nauki z gospodarką, poparte kompleksową ofertą wsparcia dla przedsiębiorstw z całego kraju. Obecnie na terenie Parku pracuje niemal 100 firm, kilka centrów badawczych i przedszkole. Szczegóły: www.ppnt.poznan.pl

INNO-BROKERZY TAM BĘDĄ! A TY?


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij