Inno Broker

Narodowy Program Foresight

Mamy przyjemność zaprosić na konferencję na zakończenie przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. Narodowy Program Foresight – wdrożenie wyników, która odbędzie się w dniu 8 grudnia 2015 r., w Warszawie, w siedzibie Golden Floor w Al. Jerozolimskich 123 A w Sali nr 3 na XV piętrze.
Pragniemy przypomnieć, że Przedsięwzięcie pn. Narodowy Program Foresight – wdrożenie wyników było realizowane od 15 listopada 2011 r. przez konsorcjum w składzie: Główny Instytut Górnictwa, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oraz Politechnika Białostocka i zostało zakończone 31 sierpnia 2015 r. Było ono finansowane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w ramach projektu systemowego pn. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami”.

Celem głównym projektu było opracowanie narzędzi i wdrożenie systemu cyklicznej oceny potencjału naukowo – technologicznego z pozycji regionów dla kształtowania polityki naukowej i naukowo – technologicznej poprzez praktyczne wdrożenie idei „evidence - based policy”.
Projekt był realizowany w ramach trzech komplementarnych zadań:

  • Opracowanie podstaw metodycznych narzędzi i mechanizmów służących określeniu endogenicznego potencjału i inteligentnej specjalizacji.
  • Zebranie danych i informacji dotyczących potencjału endogenicznego regionów wraz z ich weryfikacją oraz określenie kierunków inteligentnej specjalizacji regionów.
  • Wizualizacja wypracowanych rezultatów oraz opracowanie mechanizmu monitorowania, benchmarkingu i konsultowania regionalnych inteligentnych specjalizacji (portal informacyjno-komunikacyjny PIK).

Najważniejszym rezultatem realizowanego przedsięwzięcia jest portal informacyjno-komunikacyjny (PIK), który wpisuje się w działania związane z przygotowaniem strategii badawczych i innowacyjnych na rzecz inteligentnej specjalizacji oraz stworzeniem mechanizmu ich  monitorowania.

W związku z powyższym bardzo prosimy o potwierdzenie swojego udziału w Konferencji do dnia 30 listopada 2015 r. na adres emaliowy: iwona.nowicka@mnisw.gov.pl Jednocześnie informujemy, że liczba osób, która może wziąć udział w Konferencji jest ograniczona.

W załączeniu przesyłamy propozycję agendy Konferencji.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij