Inno Broker

MODEL FINALNY

Podręcznik: "INNO-BROKER – teoria i praktyka" stanowi główną część modelu finalnego wypracowanego w ramach projektu „PI Nowy model kompleksowej obsługi potrzeb innowacyjnych przedsiębiorstw - INNO-BROKER” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (nr umowy 598/POKL.08.02.02-06-011/12-00). Zawiera uzasadnienie wprowadzenia zawodu inno-brokera wraz ze szczegółowym opisem modelu. Jeden z rozdziałów poświęcono komercjalizacji innowacji przy wsparciu inno-brokerów. Następnie opisano w nim narzędzia niezbędne w pracy wraz z instrukcją ich wykorzystania. Podręcznik opisuje również spójność modelu z RSIWL. Na koniec przedstawiono studium dobrych praktyk zgromadzonych przez inno-brokerów na etapie testowania wstępnej wersji.

Wdrożenie modelu nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów implementacyjnych. Zawód inno-brokera może być w łatwy sposób włączony w już istniejącą strukturę personalną i infrastrukturalną takiej instytucji jak Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Uwzględniając misje czy statusy lubelskich instytucji otoczenia można stwierdzić, że również one mogą być bezproblemowym i bezkosztowym odbiorcą produktu finalnego. Odbiorcą mogą być również fundacje i firmy, które w poprzednio okresie finansowania koncentrowały się na działalności szkoleniowej. Wdrożenie modelu, wraz z zatrudnieniem inno-brokerów, może być rozwiązaniem pozwalającym na płynne przekserowanie działań z projektów szkoleniowych na komercjalizacyjne. Warto zaznaczyć, że firmy szkoleniowe dysponują dużymi bazami przedsiębiorstw, z różnych branż i sektorów, przeszkolonych w ramach dedykowanych programów, które bardzo często zawierały elementy doradztwa czy audyty. Oznacza to, że innowacyjne potrzeby tych firm zostały częściowo rozpoznane i formalnie udokumentowane w postaci raportów. Inno-brokerzy mają zatem ułatwione zadanie związane ze znalezieniem partnera po stronie naukowej będącego w stanie wypracować rozwiązanie dla zidentyfikowanych potrzeb. Warto zaznaczyć, że w niektórych programach (np. Lider z NCBiR) usługa brokera technologicznego jest kosztem kwalifikowanym w projektach.

Wypracowany w ramach projektu model został wdrożony w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Od dnia 2.03.2015 wszyscy inno-brokerzy zostali zatrudnieni, na identycznych warunkach jak w projekcie, w celu kontynuacji dotychczasowej pracy. Działanie to świadczy o przekonaniu o użyteczności wykonanej pracy a także samej roli inno-brokerów jaką mogą odegrać w podnoszeniu innowacyjności regionu i efektywnym wykorzystywaniu środków w perspektywie finansowania do 2020 roku. Wdrożenie modelu przez Lidera projektu może stać się zachętą dla innych potencjalnych odbiorców.

Pobierz podręcznik "INNO-BROKER – teoria i praktyka"

Pobierz prezentację "INNO-BROKER - podsumowanie"

Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij