Inno Broker

MIĘDZYNARODOWE FORUM INCJATYW MŁODZIEŻOWYCH

W dniach 25-26 czerwca nasi inno-brokerzy Kamil Chmielewski oraz Dawid Kowalczyk wzięli udział w Międzynarodowym Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbywających się w Yaremche na Ukrainie. Forum zostało zorganizowane do zrealizowania takich celów jak:

  • Zaprezentowanie osiągnięć i wyników projektu „Student z inicjatywą. Wektor oszczędzania energii” realizowanego przez Agencję Rozwoju Prywatnej Inicjatywy (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Urząd Miasta Lublin oraz Urząd Miasta Ivano-Frankivsk (Ukraina) w ramach współpracy transgranicznej "Polska-Białoruś-Ukraina" 2007 – 2013.
  • Prezentacja działalności w promowaniu innowacji w efektywności energetycznej na poziomie krajowym i międzynarodowym.
  • Wymiana poglądów między narodami, instytucjami, młodzieżą oraz ekspertami w zakresie strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii.
  • Rozwój transgranicznego partnerstwa w promowaniu energoefektywnych technologii i odnawialnych źródeł energii.

 

Do głównych celów spotkania należało:

  • Zaprezentowanie transgranicznej kooperacji sieci młodzieży w dziedzinie ochrony środowiska i efektywności energetycznej.
  • Dyskusja na temat szans dla implementacji oraz promocji energoefektywnych technologii oraz alternatywnych/odnawialnych źródeł energii. Miło nam poinformować, że międzynarodowa część debat została wygrana przez Kamila Chmielewskiego będącego w drużynie z Dawidem Chmurą. Serdecznie gratulujemy!
  • Inicjacja pomysłów dla partnerstwa projektów w dziedzinie ekologii, wydajności energetycznej oraz alternatywnych i odnawialnych źródeł energii.
  • Nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi oraz różnymi jednostkami z regionów Ukrainy i Unii Europejskiej.
  • Debaty w konwencji „Parlamentu Brytyjskiego” na temat mocnych i słabych stron wdrażania technologii OZE na Ukrainie i Europie Wschodniej.

Na forum Inno-brokerzy przedstawili skuteczne metody wyszukiwania oraz wdrażania innowacji. Zaprezentowany model INNO-BROKER spotkał się z dużym uznaniem i zainteresowaniem zarówno kadry naukowej, jak i przedsiębiorców.  Obecnie prowadzone są rozmowy na temat implementacji modelu INNO-BROKER na obszarze zachodniej Ukrainy.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij