Inno Broker

MeetBiotech BoostBiotech

Inno-brokerzy wraz z przedstwicielami Stowarzyszenia Boost Biotech Polska zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Meet Biotech Boost Biotech

W trakcie spotkania nasi goście opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkań. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.

Na spotkaniu biotechnologicznymi doświadczeniami podzielą się:

Przemek Ociepa - doktorant na Uniwersytecie w Southampton (UK). Tematem przewodnim jego pracy są pektyny w ścianie komórkowej roślin i jak ich modyfikacje wpływają na wzrost korzenia. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i zacieśnia współpracę z dwoma ośrodkami we Francji: Uniwersytetami w Rouen i Amiens. Dodatkowo zajmuje się on metabolizmem roślin we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Nauki i Technologii. Przed doktoratem, Przemek studiował biotechnologię na Akademii im. J. Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Podczas studiów magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim wyjechał na staż LLP Erasmus na Uniwersytet w Cambridge. Po zdobyciu tytułu magistra, odbył 9-cio miesięczny staż na Imperial College London, gdzie przygoda ze ścianą komórkową roślin miała swój początek. Jego pasją jest fotografia, podróże i nowe doświadczenia.

 

Kamila Frankiewicz – absolwentka farmacji. Obecnie pracownik firmy BIOMED- LUBLIN, Prezes Biotechnologicznego Stowarzyszenia Edukacyjnego „BIOMED-LUBLIN”. Na spotkaniu opowie o powstaniu lubelskiej biotechnologii oraz współczesnej produkcji leków na bazie biotechnologii mikrobiologicznej.

 

 

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 12 października 2015r. o godz. 18.00 w PI X DRZWI, Al. Racławickie 6, Lublin. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij