Inno Broker

LDI 2015

Lubelskie Dni Informatyki w LPNT!
Inno-brokerzy uczestniczyli w tegorocznej edycji konferencji zrzeszającej zarówno przedstawicieli branży IT, jak i młodych pasjonatów informatyki. Lubelskie Dni Informatyki (LDI) to największe wydarzenie informatyczne we wschodniej części Polski. Coroczna konferencja jest świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów dla lepszej współpracy i integracji środowiska branży informatycznej Lubelszczyzny z globalnymi liderami rozwoju nowoczesnych rozwiązań IT.

W dniu 22 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny gościł konferencję organizowaną przez grupę KUL.NET oraz akademickie środowisko informatyczne Lublina. Interdyscyplinarny program Lubelskich Dni Informatyki wzbudził zainteresowanie pośród firm oferujących profesjonalne rozwiązania informatyczne dla różnorodnych branż - od telekomunikacji, po usługi medyczne, bankowe i ubezpieczeniowe, jak również handel i logistykę towarów szybkozbywalnych (FCMG).

Oprócz przeglądu firmowych stoisk przedstawicieli, goście konferencji mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach tematycznych, prowadzonych przez specjalistów z zakresu programistyki i zarządzania projektami z zastosowaniem technologii mobilnych. Prezentacje ekspertów reprezentujących globalnych korporacje informatyczne jak Google i IBM, pozwoliły poznać najnowsze tendencje w tworzeniu aplikacji hybrydowych oraz platform zapewniających bezpieczeństwo danych, nie zapominając o innowacyjnych technologiach, które odkrywają nowe branże dla biznesu. Spotkania LDI potwierdziły, że Lublin przy zaangażowaniu inno-brokerów Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego to idealne miejsce na integrację prężnie rozwijającego się rynku informatycznego na Lubelszczyźnie.

Na terenie Lublina działa ponad 750 firm z sektora ICT, z których ponad 50 zatrudnia powyżej 9 pracowników, a w 4 pracuje ponad 100 osób. W małe i średnie przedsiębiorstwa ICT zatrudniają łącznie ponad 2100 osób, a kolejne 1400 pracuje w strukturach mikrofirm. Liczba pracowników w sektorze informatycznym szacowana jest na ok. 5 000 osób. Lubelskie uczelnie kształcą ponad 3000 studentów informatyki i edukacji techniczno-informatycznej rocznie, co stanowi istotny kapitał ludzki dla rozwoju branży.

Wystawcy Lubelskich Dni Informatyki przekonywali, że przyszłością informatyki są nie tylko specjalistyczne rozwiązania dla biznesu, ale także kreatywne rozwijanie nowych form rozrywki wizualnej i edukacyjnej. Z myślą głównie o młodych entuzjastach informatyki, zorganizowano Strefę Rozrywki, która zachęcała do przetestowania najnowszych komputerowych gier kinestetycznych i konsoli lub wznawianych wersji gier retro. Pasjonaci nauk pokrewnych informatyce – robotyki i mechatroniki, przyciągnęły pokazy robotów, dronów i drukarek 3D. Uzupełnieniem przygotowanych atrakcji był wiosenny piknik z rozgrywkami w bump ball - gry zbliżonej do piłki nożnej, w której zawodnicy grają na boisku poruszając się wewnątrz nadmuchanych, przezroczystych kul. Gra reprezentacji LPNT, wspierana przez inno-brokerów wzbudziła duży entuzjazm wśród kibicujących gości LDI.

Opracowała: Urszula Jackowska


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij