Inno Broker

Klaster Lubelska Medycyna

W dniu 5 czerwca ( poniedziałek ) w Lubelskim Parku Naukowo- Technologicznym, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, o godzinie 10.00 na sali północnej, odbędzie się spotkanie firm z Klastra Lubelska Medycyna oraz z LPNT z Panem Pritt Kruus z Estonii.

Priit Kruus jest członkiem rady doradczej klastra Connected Health z Estonii, Prezesem firmy Dermtest ( https://www.dermtest.ee/en ).Posiada 9 letnie doświadczenie w zarządzaniu w obszarze ochrony zdrowia. Sudiował technologie w ochronie zdrowia i ekonomię. Pracował jako analityk odpowiedzialny za obszar ochrony zdrowia oraz dyrektor między innymi w  Praxis -największym niezależnym  think-tank w Estonii.

Przez ponad 5 lat specjalizuje się w  e-zdrowiu i  technologiach cyfrowych w obszarze zdrowia. Jako członek zespołu doradczego i badawczego był konsultantem rządu Estonii i Mołdawii w zakresie wdrożenia e-zdrowia i innowacji w opiece zdrowotnej. W  2014 dołączył do firmy Dermtest jako jej Prezes i właściciel. Platforma Dermtest jest aktualnie wykorzystywana w 4 językach przez 150 lekarzy. Priit jest  również wykładowcą Tallinn Univesity of Technology ( specjalizacja: finansowanie innowacji w obszarze ochrony zdrowia).

Connected Health Estonian HealthTech Cluster ( http://connectedhealth.ee ) jest partnerem Klastra Lubelska Medycyna . Koorydatorem Klastra jest Tallinn Science Park Tehnopol.

Klaster zrzesza instytucje i przedsiębiorstwa z Estonii działające w obszarze zdrowia, zaangażowane w akcelerację rozwiązań w tym obszarze  oraz ich komercjalizację, również na  rynkach zagranicznych.

Klaster zrzesza ponad 70 partnerów, w tym 43 przedsiębiorstwa (start-ups, health IT, medtech, biotech, pharma), instytucje badawczo- rozwojowe (uniwersytety i instytuty badawcze ), podmioty świadczące usługi medyczne i prozdrowotne ( szpitale, praktyki lekarza rodzinnego, lekarzy medycyny pracy, ośrodki spa, fitness i ośrodki sportowe), organizacje pacjentów i społeczności użytkowników końcowych oraz sektor publiczny  (ministerstwa odpowiedzialne za ochronę zdrowia i rozwój przedsiębiorczości, instytucje publiczne ubezpieczeniowe i narodową agencję odpowiedzialną za rozwój w obszarze zdrowia).

Klaster jest członkiem European Connected Health Alliance i sieci ScanBalt.

Pan Pritt Kruus zaprezentuje środowisko klastra z którym współpracujemy ( spotkanie będzie trwało do godz. 11.00 ). Jednocześnie będzie ono doskonałą okazją do wymiany wizytówek i nawiązania bezpośredniego kontaktu.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie proszę o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 2 czerwca na mój adres e-mail: d.kowalczyk@lpnt.pl.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij