Inno Broker

I Wschodnie Forum Biznesu - RELACJA

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zaprezentował ofertę usług inno-brokerów na I Wschodnim Forum Biznesu, które odbyło się w dniach 25-26 czerwca 2015 r. w Lublinie. Gospodarzami I Wschodniego Forum Biznesu byli Samorząd Województwa Lubelskiego i Lubelska Fundacja Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej.

Głównym celem Wschodniego Forum Biznesu było wyróżnienie pozycji miasta Lublina i roli regionu Lubelszczyzny jako atrakcyjnych miejsc spotkań dla międzynarodowego biznesu i regionalnych decydentów. Potwierdzeniem przekonania o lubelskim potencjale biznesowym było zgromadzenie na forum licznych przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli dyplomatycznych - zarówno z terenu Unii Europejskiej jak i Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu, Chin, Indii, Rosji, Mołdawii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Libii i Angoli.

Ilona Dąbrowska, inno-brokerka Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego spotykając się na forum z przedstawicielami innowacyjnych branż lubelskiego biznesu, jak również samorządowcami z Parczewa, Opola Lubelskiego i Łukowa, poznała skalę zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu infrastrukturą i kapitałem społecznym. Odwiedzających stoisko LPNT gości zaciekawiła szeroka oferta narzędzi współpracy naukowej i biznesowej jaką dysponują inno-brokerzy LPNT na poziomie regionalnym i międzynarodowym.

Udział we Wschodnim Forum Biznesu wzięli dyplomaci, przedstawiciele ministerstw z resortów gospodarczych, izb gospodarczych, ekonomiści ds. rynków wschodnich, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele krajowych oraz regionalnych stowarzyszeń pracodawców. Nieoceniony wkład w merytoryczną ocenę potencjału współpracy zagranicznej Lubelszczyzny mieli praktycy w dziedzinie rynków wschodnich i pozaeuropejskich. Przybliżyli oni uczestnikom forum aktualne uwarunkowania prowadzenia biznesu w warunkach międzynarodowych.

Oprócz wielu prelekcji i debat ekspertów ds. polityki międzynarodowej, makroekonomii i inwestycji zagranicznych, goście forum mogli bezpośrednio poznać przedstawicieli lubelskich firm i samorządów, które coraz skuteczniej zabiegają o wzajemność współpracy, dzięki czemu stale umacnia się potencjał gospodarczy Lubelszczyzny w ujęciu lokalnym. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka. Swojego oparcia forum udzielił także eurodeputowany Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.

Opracowała:  Urszula Jackowska


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij