Inno Broker

Gimnazjum nr 19 w Parku

7 października klasa IA (o profilu przyrodniczo-naukowym) z Gimnazjum nr 19 w Lublinie uczestniczyła w pierwszych zajęciach zorganizowanych przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, obejmujący tę klasę swoim patronatem. Pod opieką pani Katarzyny Arbaczewskiej-Matys uczniowie odwiedzili gmach LPNT, gdzie dr Arkadiusz Małek zaprezentował najnowszy trend na rynku motoryzacji: samochód na… wodę. 
Niestety nie Hyundaia ix35 Fuel Cell, w którym jako paliwa używa się wodoru, tylko mały model auta, ale za to mimo braku prawa jazdy każdy mógł nim posterować. Po wlaniu wody do elektrolizera zasilanego z ogniwa fotowoltaicznego, oddzielał się w nim wodór, będący paliwem dla ogniwa wodorowego, napędzającego samochodzik.
Uczniowie mogli także obejrzeć wydruki z drukarki 3D i policzyć, czy taniej wychodzi tankowanie samochodu gazem LPG czy benzyną.
W listopadzie kolejne zajęcia z cyklu poświęconego innowacyjności poprowadzi pani Ilona Dąbrowska.

 


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij