Inno Broker

FORUM INNOWACYJNOŚCI

Dnia 14 kwietnia 2015 odbyło się w Hotelu Victoria FORUM INNOWACYJNOŚCI Lubelskiego Klubu Biznesu. Jest to coroczne spotkanie gospodarcze, poświęcone kluczowym w zakresie innowacji obszarom gospodarki Lublina i Lubelszczyzny, a zwłaszcza możliwościom rozwoju lubelskich firm w kontekście wielosektorowej współpracy biznes – nauka - samorząd. Priorytetem tegorocznej edycji Forum było ożywienie wielosektorowej kooperacji lubelskich przedsiębiorców z lubelskimi uczelniami i jednostkami naukowo-badawczymi z aktywnym udziałem i przy wsparciu władz rządowych i  samorządowych i w tym kontekście budowanie sieci powiązań i klastrów tematycznych.

W związku z nową perspektywą finansową UE podczas tegorocznego Forum skoncentrowano się na możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych dla podmiotów gospodarczych i instytucji. Zaprezentowano lubelskich Liderów Innowacyjności – firmy  i instytucje rozwijające swoją działalność w ramach tzw. inteligentnych specjalizacji Lublina i Lubelszczyzny: biogospodarka, motoryzacja, medycyna i IT. Podczas Forum zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, modele biznesowe i najlepsze praktyki w zakresie współpracy wielosektorowej. Forum zaszczycili swoją obecnością między innymi eksperci Ministerstwa Gospodarki RP, rektorzy lubelskich uczelni wyższych, Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości, Parku Technologicznego Andaluzji, Wrocławskiego Parku Przemysłowego i Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a także wielu innych uznanych ekspertów i specjalistów związanych z biznesem i ekonomią.

Wśród prelegentów Forum znalazł się Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Podczas swojego wystąpienia poruszył temat skutecznego wdrażania innowacji. Wskazał na ogromną rolę inno-brokerów, którzy przyczyniają się do budowania relacji pomiędzy przedsiębiorcami a naukowcami i ewidentnie przyczyniają się do zwiększenia skuteczności we wprowadzaniu na rynki nowych produktów i usług. 

Podczas Forum LPNT posiadał swoje stanowisko wystawiennicze. Znalazł się na nim baner promocyjny projektu INNO-BROKER oraz broszura informacyjna z ofertą naszych inno-brokerów. Stanowisko obejmowało również przykłady praktycznego zastosowania wydruku 3D. Ta część została przygotowana we współpracy z firmą CREATOR sp. z o.o., mającą w swoim posiadaniu trzygłowicową drukarkę 3D. Nasz partner zaprezentował również swoją ofertę edukacyjną w zakresie medycyny obejmującą nauczanie na najnowszych iMacach, iPodach oraz z wykorzystaniem interaktywnego manekina homanoidalnego.

Podczas Forum miało miejsce również podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie współpracy pomiędzy Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym a Parkiem Technologicznym Andaluzji. Stronę polską reprezentował Tomasz Małecki - Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zaś hiszpańską – Sonia Palomo Das Neves, Zastępca Dyrektora ds. Transferu Technologii i Stosunków Międzynarodowych Parque Tecnologico de Andalucia (PTA). Mamy nadzieję, że przedmiotowy list stanie się początkiem długotrwałej i owocnej współpracy w obszarze transferu technologii i gotowych produktów.

Dzięki inicjatywie Lubelskiego Klubu Biznesu lubelscy przedsiębiorcy, naukowcy oraz osoby decyzyjne z administracji publicznej mogli w bardzo innowacyjnej atmosferze poznać się, porozmawiać oraz zaplanować rozwój własnych instytucji z efektywnym wykorzystaniem finansowania unijnego, które będzie już niebawem dostępne!

 


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij