Inno Broker

eOZE dla Lubelszczyzny

W dniu 29.09.2015 roku w budynku Centrum Innowacyjno – Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na ulicy Głębokiej 28 odbyło się wydarzenie kończące realizację projektu „PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW” – PANELE TEMATYCZNE. Projekt jest realizowany przez Fundację Polskiej Akademii Nauk Oddział w Lublinie „Nauka i Rozwój Lubelszczyzny”.

Wydarzenie podsumowujące projekt miało jednocześnie charakter edukacyjny.  W czterech Aulach odbywały się prezentacje, wykłady oraz dyskusje na temat czterech rodzajów energii odnawialnych (energia wodna, słoneczna, wiatrowa i biogaz/biomasa). W Sali komputerowej prezentowana była opracowana w ramach projektu internetowa gra edukacyjna dotycząca odnawialnych źródeł energii „GRA O PRĄD”.

Wewnątrz budynków lubelskie uczelnie i instytuty naukowe prezentowały swoją ofertę programową w zakresie kierunków kluczowych dla Gospodarki opartej na wiedzy. Na korytarzach i holach pojawiły się roboty, panele fotowoltaiczne, wiatraki, kalorymetry, drukarki 3D, ogniwa paliwowe i wiele wiele innych. Goście mogli się przejechać pojazdem elektrycznym - Renault Twizy.

Obecne na Panelach były: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk.  Rangę wydarzenia docenił Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Krzysztof Hetman, który objął je patronatem honorowym.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny na wydarzeniu reprezentowali dr inż. Arkadiusz Małek i mgr inż. Dawid Kowalczyk, którzy zaprezentowali ekologiczne technologie rozwijane w LPNT oraz dokonali promocji projektu INNO-BROKER.

Więcej na temat samego projektu, jak i produktu końcowego w postaci gry, można zanleźć pod linkiem: http://e-ozel.pl/


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij