Inno Broker

Design Thinking Week 2015 - relacja

Design Thinking Week 2015 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej. W dniach 2-8 listopada br., interdyscyplinarne zespoły z różnych miast, podjęły próbę rozwiązania wybranych problemów społeczności lokalnych i w praktyce poznały podstawy Design Thinking. Lubelskie warsztaty miały miejsce w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Warsztaty poprowadzili naukowcy, którzy odbyli staż w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top500 Innovators na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii, którzy zapoznali się z zasadami tworzenia i dostarczania użytkownikowi produktów i usług, które będą możliwie najlepiej spełniać ich oczekiwania. Warsztatom nadano charakter regionalny, aby przybliżyć zagadnienia związane z Lubelszczyzną i pokazać jaki mamy wpływ na kształtowanie lokalnego społeczeństwa. Był to także świetny sposób na pobudzenie potencjału jaki drzemie w każdym z nas i pomoc w odkryciu niezbadanych energii we wnętrzu każdego.

Podczas warsztatów można było dowiedzieć się co to są narzędzia Design Thinking i nauczyć się wykorzystywać je w praktyce. Wskazano na konieczność tworzenia interdyscyplinarnych zespołów do rozwiązywania wyzwań XXI wieku. Podkreślono znaczenie badań rynku oraz informacji zwrotnej od potencjalnych klientów na wielu etapach rozwoju innowacyjnych produktów i usług. Uczestnicy byli zobligowani do zbudowania użytecznego prototypu posiadającego pożądane przez potencjalnych odbiorców cechy. Wartością dodaną dla każdego uczestnika była możliwość poznania w działaniu młodzieży pochodzącej z różnych lubelskich uczelni. Mieliśmy przy tym dużo zabawy – co można zaobserwować na załączonych zdjęciach.

Organizatorom dziękujemy za zorganizowanie ciekawych i użytecznych warsztatów a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji, która odbędzie się już niebawem.


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij