Inno Broker

Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach

W dniu 18. marca Lubelski Park Naukowo-Technologiczny gościł delegację gospodarczą z Indonezji, zaproszoną do Polski w ramach programu „Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach” realizowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Program jest odpowiedzią na rosyjskie embargo. Celem programu jest promocja polskiej gospodarki oraz pozyskanie nowych, alternatywnych rynków zbytu w wybranych krajach spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Indonezja, jako szybko rozwijająca się gospodarka z regionu Azji Południowo-Wschodniej jest obiecującym, potencjalnym partnerem dla lubelskich producentów sprzętu medycznego i aparatury pomiarowej. Wizyta indonezyjskich przedstawicieli branży medycznej prozdrowotnej, była okazją do poznania oferty lubelskich producentów sprzętu medycznego oraz innowacyjnych przedstawicieli branży prozdrowotnej. Goście zostali powitani przez Tomasza Małeckiego – Prezesa LPNT. Spotkanie w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, prowadzone przez Arkadiusza Małka – Dyrektora Działu Rozwoju LPNT, pozwoliło gościom przybliżyć charakter działalności parku oraz dotychczasowe efekty zaangażowania we współpracę naukowców z przedsiębiorcami. Potwierdzeniem tej dobrej współpracy było zgromadzenie na spotkaniu przedstawicieli innowacyjnych firm medycznych, stale współpracujących z LPNT w ramach projektu „INNO-BROKER”.

Cykl prezentacji rozpoczęła firma Vitagenum, reprezentowana przez Adama Kuzdralińskiego. Przedstawił on ofertę usług laboratoryjnych Vitagenum z zakresu określania indywidualnych predyspozycji genotypu człowieka. Specjalistyczne zastosowania ich profilowaniu optymalnej diety i aktywności fizycznej, korzystnych dla kondycji zdrowotnej, urody, a także poprawy osiągnięć w treningu sportowym. Szereg nowoczesnych rozwiązań z dziedziny stomatologii zachowawczej zaprezentował Grzegorz Kalbarczyk w firmy Arcona. Lubelska firma farmaceutyczna Arkona specjalizuje się w produkcji materiałów stomatologicznych, tworzy również innowacyjne metody profilaktyki oraz leczenia chorób przyzębia. Zaprezentowane próbki materiałów stomatologicznych i specjalistycznych środków higieny jamy ustnej, wzbudziły powszechne zainteresowanie wśród gości. Ostatnią prezentację przedstawiła firma Balton, reprezentowana przez Mariusza Sarnę. Przedstawiono bogatą ofertę sprzętu medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technologicznych firmy w dziedzinie precyzyjnej diagnostyki i chirurgii naczyniowej.

Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku przebiegało w przyjaznej, kameralnej atmosferze, która przełożyła się na udaną sesję networkingu. Wymiana wspólnych spostrzeżeń na temat współpracy polskich przedsiębiorców z krajami azjatyckimi było dobrym punktem wyjścia do poznania indywidualnych potrzeb gości z Indonezji. Podkreślali oni intensywny rozwój sieci ośrodków zdrowia wszystkich specjalności medycznych, który przekłada się na nowe inwestycje w infrastrukturę medyczną. Jednocześnie zwracali uwagę na rosnącą dbałość o jakość usług medycznych, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu medycznego, jak również wzrost świadomości prozdrowotnej wśród Indonezyjczyków oraz popytu na usługi z zakresu dietetyki oraz medycyny estetycznej. Przedsiębiorcy z Indonezji reprezentowali importerów sprzętu medycznego oraz przedstawicieli sieci szpitali, specjalistycznych klinik oraz aptek, mających swoją siedzibę na terenie prowincji administracyjnych wyspy Jawy - Jawy Zachodniej, Jawy Środkowej, Jawy Wschodniej oraz Yogyakarty.

Podczas kilkudniowej misji w Polsce, kontrahenci z Indonezji wezmą udział w targach analityki i technik pomiarowych „EuroLab” oraz odwiedzą firmy lubelskich przedsiębiorców z branży medycznej. Zaplanowane są także kolejne sesje networkingowe Targów „Eurolab” oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Wizyta została zorganizowana przez Agencję M Promotion, która jest wykonawcą programu Ministerstwo Gospodarki „Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach” do 25. maja 2015 r.

Opracowała: Urszula Jackowska


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij