Inno Broker

Alfa School - już 28 i 29 stycznia w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym

Już 28 i 29 stycznia w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym odbędzie się Alfa School – wydarzenie, podczas którego inwestorzy i naukowcy będą pracować wspólnie nad komercjalizacją pomysłów. Wydarzenie – przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – organizują wspólnie: SpeedUp Venture Capital Group, LPNT oraz globalna firma prawnicza, Dentons.

Cel warsztatów jest prosty: podzielenie się doświadczeniem, networking oraz znalezienie projektów naukowych, w które fundusze inwestycyjne skupione wokół programu NCBR, BRIdge Alfa, będą mogły zainwestować nawet 1 mln złotych.

Uczestnicy styczniowej edycji Alfa School poznają m.in. zasady budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego, dowiedzą się jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutują wątpliwości dotyczące praw majątkowych i dowiedzą się, jak przygotować prezentację inwestorską. Co więcej, po południu 28-go stycznia, uczestnicy będą mieli czas na skonsultowanie projektów twarzą w twarz z przedstawicielami funduszy takich jak Infini, Impera Alfa, Polski Instytut Badań i Rozwoju czy SpeedUp BRIdge Alfa oraz poznają tych naukowców, którzy już współpracują z funduszami i z sukcesem komercjalizują swoje projekty.

Alfa School to dwudniowe wydarzenie przygotowujące naukowców do komercjalizacji swoich projektów i współpracy z funduszami skupionymi wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BRIdge Alfa. Spotkanie organizują: SpeedUp Venture Capital Group, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz globalna firma prawnicza, Dentons. Patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Program

28.01.2016

BLOK 1: 9:00-12:15
Model biznesowy - czyli co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz myśleć o komercjalizacji, prowadzący: Marcin Fejfer, SpeedUp Venture Capital Group

BLOK 2: 12:45-16:00
Modele współpracy z inwestorem. Oczekiwania, prowadzący: Tomasz Czapliński, SpeedUp Venture Capital Group

BLOK 3: 16:00-17:30
Porozmawiajmy o twoim projekcie w cztery oczy. Speed dating – naukowcy ws. inwestorzy (po 5 min na spotkanie: 3 min na pitch, 2 min. na Q&A). Fundusze: Impera Alfa, Infini, Polski Instytut Badań i Rozwoju, SpeedUp Venture Capital Group

BLOK 4: 18:00-21:00
BRIdge Alfa to działa (prezentacje naukowców, goście specjalni, networking) – Klub Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).
 

29.01.2016

BLOK 5: 9:00-12:15
Prawo i IPR, prowadzący: Michał Kordaczuk, Dentons Poland Startup Program,

Prawne aspekty projektów, prowadzący: Maciej Pelc, Dział Prawny, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

BLOK 6: 12:45-16:00:
Prezentacja inwestorska & komunikacja; prowadzący: Piotr Bucki, bucki.pro

 

Udział w Alfa School jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy: https://openoffice.typeform.com/to/lZL6Ix. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły oraz rejestracja na stronach:

www.alfa.ac/

www.speedupgroup.com/pl/fund/speedup_bridge_alfa

http://lpnt.pl/projekty/alfa-school/

Organizatorzy

SpeedUp Venture Capital Group to wiodąca grupa funduszy inwestujących na wczesnych etapach rozwoju przedsiębiorstwa (seed, pre-revenu i early growth). W skład grupy wchodzą m.in. SpeedUp Investments, SpeedUp Innovation oraz SpeedUp BRIdge Alfa, który inwestuje w produkty i usługi powstałe na bazie lub wykorzystujące w swojej działalności wyniki badań naukowych lub wyniki prac badawczo-rozwojowych.

SpeedUp BRIdge Alfa należy do grupy dziesięciu wehikułów wspieranych przez Narodowe Cantrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa. Budżet każdego z wehikułów wynosi od 5 do 20 mln zł, a wsparcie, na jakie może liczyć indywidualny projekt naukowców wynosi nawet 1 mln zł. Do tej pory wehikuły zainwestowały w komercjalizację projektów polskich naukowców ok. 15 mln złotych. Szczegóły: www.bridge.gov.pl. Więcej informacji: www.speedupgroup.com

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny łączy naukę z biznesem, zapewnia korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej i wspiera lubelski ekosystem startup. Misją LPNT jest wspieranie rozwoju województwa dzięki stworzeniu zinstytucjonalizowanej platformy dla współpracy lubelskich uczelni i biznesu. Przy Parku działa Inkubator Technologiczny, który pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz Lubelski Instytut Designu zajmujący się promowaniem dobrych praktyk w zakresie projektów wizualnych. W ramach LPNT działa również grupa Inno-brokerów, których zadaniem jest transfer osiągnięć badawczych i naukowych do regionalnych i ponadregionalnych przedsiębiorców.

Dentons Poland Startup Program – inicjatywa globalnej firmy prawniczej Dentons polegająca na wsparciu prawnym oraz kreowaniu możliwości biznesowych dla przedsiębiorców oraz naukowców, działających na rynku nowoczesnych technologii. Unikalność programu przejawia się w sposobie działania, polegającym na zapewnieniu uczestnikom indywidualnego, dostosowanego do ich potrzeb i możliwości wsparcia, przy równoczesnym dostępie do zasobów jednej z największych, globalnych firm prawniczych.

Kontakt dla mediów:

Paulina Skrzypińska

paulina.skrzypinska@speedupgriup.com

668-222-267

Kontakt do organizatorów:

SpeedUp Venture Capital Group

Paulina Skrzypińska

paulina.skrzypinska@speedupgriup.com

668-222-267

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

Urszula Hasiec

u.hasiec@glpnt.pl

881-316-100


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij