Inno Broker

Spotkanie inno-brokerskie RELACJA

Spotkanie inno-brokerskie z przedstawicielami branży medycznej i biotechnologicznej

Inno-brokerzy  branży medycznej i biotechnologicznej – Kamil Chmielewski i Dawid Kowalczyk zorganizowali spotkanie w formule S2B (Science to Business), skierowane do lubelskich przedstawicieli branży medycznej i biotechnologicznej, w ramach projektu „Nowy model kompleksowej obsługi potrzeb innowacyjnych przedsiębiorstw – INNO-BROKER” . Celem spotkania w dniu 01.06.2015, moderowanego przez inno-brokerów LPNT była promocja efektywnej współpracy na płaszczyźnie biznes – nauka. W rozmowach przedsiębiorców z naukowcami, uczestniczył także Prezes LPNT – Tomasz Małecki, który podkreślał, że integracja profesjonalistów biznesu i nauki przy wsparciu inno-brokerów zwiększa szanse na nawiązanie efektywnej współpracy i szybszego rozwoju Lubelszczyzny.

Spotkanie zwróciło uwagę nie tylko lubelskich instytucji naukowych i firm z branży, jak uznany producent medycznych środków czystości oraz opakowań do sterylizacji – Medi-SEPT sp. z o. o. Po raz pierwszy na spotkaniu w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym gościli przedsiębiorcy z firmy agencyjnej sprzedaży towarów Novotech oraz firmy inżynieryjnej Eureka –  zajmującej się projektowaniem nowoczesnych rozwiązań dla potrzeb przetwórstwa spożywczego i weterynarii.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele lubelskich uczelni: Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, w tym także wyspecjalizowanych biur transferu technologii, zajmujących się promowaniem akademickich osiągnięć z szansą na komercyjny sukces w biznesie. Swoją obecnością zaszczycili także delegaci z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, zajmujący się rozwojem klastra usług medycznych i prozdrowotnych „Lubelska Medycyna”.

Merytoryczna dyskusja prowadzona przez inno-brokerów pozwoliła na uaktualnienie wiedzy gości LPNT na temat najnowszych zapotrzebowań badawczych i przegląd bieżących narzędzi finansowania projektów. Promocja współpracy przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi z branży medycznej, farmaceutycznej i biotechnologicznej z udziałem naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli uczelnianych biur komercjalizacji należy do zakresu działań Inteligentnej Specjalizacji – „usługi medyczne
i prozdrowotne” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Opracowała: Urszula Jackowska


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij