Inno Broker

Wizyta ekspertów ze Szkocji w LPNT

Wizyta ekspertów ze Szkocji w LPNT S.A.

W ostatnim tygodniu września w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S.A. gościła delegacja specjalistów zajmujących się brokeringiem innowacji w Szkocji. Dr Siobhan Jordan dyrektor szkockiego Interface oraz Gunjan Yadav reprezentująca Scottish Enterprise przedstawiły swoje podejście do wspierania rozwoju innowacji, które zdobyły na drodze dziewięcioletniej pracy ze szkockimi inno-brokerami.
Czym jest Interface?
Interfejs założony został w 2005 roku i od tego momentu nieustannie wspiera szkockich przedsiębiorców.  Stanowi tym samym centralny punkt łączenia przedsiębiorstw z wielu różnych branż krajowych i międzynarodowych oraz 23 szkockich uczelni wyższych i ośrodków badawczych. Duże zainteresowanie pomocą inno-brokerską sprawia, że struktura Interface stale się rozrasta. Za pośrednictwem Interface, szkockie firmy zwiększają swoją konkurencyjność, rozwijają nowe produkty, a także wykorzystują nowe możliwości rynkowe poprzez połączenie ze środowiskiem akademickim.
Scottish Enterprise czyli wsparcie po raz drugi
Scottish Enterprise jest organem publiczny rządu szkockiego, sponsorowanym pozaministerialnie, którego głównym celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, innowacji i inwestycji w biznesie. Scottish Enterprise identyfikuje 
i wykorzystuje nowe możliwości rozwoju poszczególnych branż, wspiera szkockie przedsiębiorstwa w konkurowaniu, przyczyniając się do budowania sektorów konkurencyjnych w skali światowej, a tym samym do przyciągania nowych inwestycji i tworzenia środowiska otoczenia biznesu na światowym poziomie
Polskie realia, lubelskie wyzwania
Działania w Szkocji koncentrują się na obszarach priorytetowych - nacisk kładziony na wybrane obszary gospodarki wnosi bowiem wkład do szybszego dostarczania wzrostu gospodarczego. Analogiczne podejście zaobserwować można w województwie lubelskim, gdzie inteligentne specjalizacje wyznaczają priorytetowe płaszczyzny, w kontekście gospodarczego rozwoju regionu. Innowacje poprzez badania i rozwój, nowe produkty i usługi, wprowadzanie nowych modeli biznesowych i nowych pomysłów stanowią kluczowe czynniki poprawy wyników biznesowych i odblokowania wzrostu gospodarczego. 
Wizyta ekspertek pozwoliła zrozumieć specyfikę pracy szkockich inno-brokerów, ich codzienne wyzwania oraz długoterminowe działania. Mimo oczywistych różnic pomiędzy Szkocją a Polską, w tym rozbieżności wynikających np. z uwarunkowań geograficznych, wiele spostrzeżeń okazało się być obowiązującymi także w naszym regionie, a otrzymane wskazówki mogą zostać zaimplementowane i przyczynić się do ulepszenia modelu wsparcia innowacyjnych modeli biznesowych.

 


Powrót
Szybki kontakt

LPNT S.A.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (+48) 81 534 61 00
faks: (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl

lpnt

Banery2
Banery
Inno Broker
Copyright © Inno Broker - 2013.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij